Tipy na výlet

Adršpašsko-teplické skály

Být ve Zdoňově a nenavštívit pár kilometrů vzdálené skalní město by byl obrovský hřích! Pokud jste ještě neviděli Milence, Starostu a Starostovou, Homoli cukru a Krakonošovu lenošku je třeba to rychle napravit! Některá místa jsou dostupná jen po žebřících, třeba vysoko položené skalní jezírko. Vozíčkáře, maminky s kočárkem a méně dobrodružné povahy mohou odpočívat u azurového jezírka u vstupu do areálu. Hlavní vstup do adršpašského skalního města je od Kovárny vzdálen asi 4km, prohlídkový okruh je 3,5km dlouhý. V polovině okruhu u jezírka se můžete napojit na Vlčí rokli, která spojuje adršpašské skalní město s teplickým. Trasa teplickým skalním městem je asi 6km dlouhá, vede po ní také naučná stezka. Kromě Vlčí rokle se zpět do Adršpachu můžete dostat po velmi příjemné cyklostezce vedoucí po obvodu skalních měst nebo se svézt jednu zastávku vlakem. Zastávka je jen kousek od vstupu do skalního města.Návštěvu skal Vám vřele doporučujeme!

 

 
 

 
 

Křížový vrch

Z našeho penzionu si můžete udělat příjemnou procházku na nedaleké skalní uskupení, z kterého je nádherný výhled na skalní město Adršpach, Krkonoše a Javoří hory. Na vrcholu, kam vede obnovená křížová cesta  je umístěný železný kříž z roku 1857 na pískovcovém podstavci s plastikami svaté Anny, Josefa a Jana Nepomuckého. Na okolních pastvinách můžete vidět naše kravičky a cestou se můžete zastavit i u kapličky Panny Marie.

Broumovské stěny

Další rozsáhlou pískovcovou oblastí jsou Broumovské stěny mezi Policí nad Metují a Broumovskou pánví. Nenechte si tu ujít hlavně výstup Kovářovou roklí k Dientzenhoferově kapli Hvězda a unikátní skalní hřiby na Slavném. Na hřebeni Broumovských stěn, nedaleko kaple, máte možnost zavítat do Loveckého zámečku s restaurací.

Jiráskovy skály a Bischofstein

Zámeček Bischofstein a okolní Jiráskovy skály jsou příjemným místem s možností krátké procházky kolem Černého jezírka a na zříceninu skalního hradu nebo na rozhlednu Čáp, která je umístěna na nejvyšším vrcholu celého skalního města. Můžete se odtud také vydat na dvanáctikilometrový okruh skalním městem přes Kraví horu a Lokomotivu. Bischofstein je ideálním výletním místem pro rodiny s dětmi.

Ostaš

Stolová hora Ostaš u Police nad Metují je dalším velmi zajímavým místem. Turistický okruh je tu asi 4km dlouhý a prochází skalním labyrintem. Také se můžete vydat na Kočičí skálu kolem Sluje Českých bratří.Zdejší dětské hřiště potěší Vaše potomky a osvěžit se tu můžete v restauraci kousek od parkoviště.

Další tipy

Kudyznudy.cz - tipy na výlet Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/o-kudy-z-nudy/bannery-a-loga